Abu Dhabi here I come…

…I’m the only “Abu” one, I’m the only “Dhabi” too, Abu Dhabi Dhabi doo, dıt dı-dı dıt dııt dııı….. (Upsy Daisy şarkısının melodisi üzerine söylenecek!)

Abu Dhabi’ye geldikten sonra kızımla Upsy Daisy’nin şarkısını bu şekilde değiştirdik, ara sıra söyleyip gülüyoruz. Şaka maka, 2 aydır Abu Dhabi’deyiz. Yapılması gereken işlerin çoğunu yoluna koyduk sayılır; benim oturma vizem, sigortam, kimlik kartım ve ehliyetim çıktı. Eşimle kızımın da oturma vizeleri ve sigortaları tamam, pek yakında kimlikleri de çıkacak. 2 oda 1 salon bir ev kiraladık Tourist Club Area’da (TCA), önemli her türlü eşyayı da tamamladık. Geçen hafta arabamızı da aldık. Kızım önce haftada bir baleye gitmeye başladı, sonra baktık ki okula gitmeden olmayacak, evimize çok da uzak olmayan bir İngiliz okulu bulduk, ona yazdırdık. Şimdi dört yaşının keyfini okulda çıkarıyor. Geçen gün annesi “biz bunu İngilizce öğrensin diye gönderiyoruz okula, o Arapça öğreniyor yaw!” dedi şakayla karışık. Meğer çıkarken arkadaşlarına “yallah yallah!” diye bağırıyormuş. 🙂 Du bakali n’olcek?…

Reklamlar

About charb74

Teaching math for 14 years, mostly in British National Curriculum. Currently in the Applied Technology High School, Abu Dhabi.
Bu yazı abu dhabi içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.