Penceremdeki İnsanlar ve Kuşlar

Uzun zamandır yazmayı istediğim bir yazıydı bu, ancak fırsat bulabildim. Aslında yazacak pek birşey yok, evimizin pencerelerinden görebildiğim kadarıyla değişik insan tiplemelerini göstermeye çalışacağım. Huzurlarınızda Abu Dhabi’nin Tourist Club Area bölgesinde 2012’de yaşayan insan tiplemeleri (resimleri büyütmek için tıklayın).

              

Bu resimlerdeki erkekler genelde Hindistan yarımadası kökenli (Hintli, Paki, Bangladeşli vb). Müslüman olanlar genelde bir çeşit entari giyiyorlar. Olmayanlarsa genelde bizim gibi giyiniyorlar.

              

Bu setteki erkekler (en sağdaki dışında) muhtemelen Arap kökenli, ancak hangi kabileden olduklarını pek çıkaramadım. En sondaki ise bir Emirati, gri bir kandura giyiyor. Ortadaki resimdeki adamın yanındaki kadınlar eşleri diye düşüneceksiniz, ama sanırım kahverengi türbanlı olan kızları.

Gelelim kadınlara…

          (muhtemelen) İngiliz

Avrupalı / Amerikalı sayısı (en sağdaki resim) çok az bu bölgede. Onlar da Emirati’ler gibi genelde şehir dışında yaşıyorlar. Hint yarımadasından gelenler (en soldaki), diğer Arap ülkelerinden gelenler (ortadaki üç resim) ve Filipinliler başta olmak üzere Uzak Doğulular (sağdan ikinci) daha çok.

     

Yukarıdaki gibi görüntüler pek az burada. Bir kaç kez gözüme takıldı bu üçlü, uzun bir süredir de görmüyorum. Bazen küçük çocuklar oynuyor dışarıda, onun dışında gençlerden eser yok.

İnsan olmasa da karakter sahibi olduğu apaçık olan bu arabanın resmini de buraya eklemeden geçemeyeceğim. Kızım bu arabayı gördüğünde sevinç çığlıkları atıyor; “anne, baba, mor araba gelmiş!…” 🙂

Burada güvercin de çok. Penceremize çok yakın olan sokak lambasının üzerinde yakaladığım “bir çift” kuşun resimlerini yorumlamaya pek de gerek yok zannımca!..

kur yapma

yaklaşma

ön sevişme

hadi eyvallah!


Reklamlar

About charb74

Teaching math for 14 years, mostly in British National Curriculum. Currently in the Applied Technology High School, Abu Dhabi.
Bu yazı abu dhabi içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

illa ki yorum yazacak, yaz bakalım, hadi. ben onaylıyorum nasılsa!

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s